Blog
 

Hallux valgus je statická deformita palce u nohy, která se projevuje posunem palce mimo osu a zároveň i jeho rotací. Palec neboli hallux je velmi důležitou součástí nohy, jeho funkce je nejen opora při stoji, ale zároveň se podílí na správném postavení klenby nohy, je hlavním odrazovým prstem a hraje významnou roli v dynamice i statice člověka.

Vzhledem k tomu, že se mi rozšiřují řady cvičících s cukrovkou a tím i dotazy jak optimálně zatěžovat organismus s tímto limitem, pokusil jsem se toto téma obšírněji popsat a snad vás i trochu nasměrovat...

Trápí Vás bolest při dotyku na zevní stranu loketního kloubu. Jsou pociťovány nepříjemné pocity při úchopu a nošení břemen (taška, dítě...), v pokročilé fázi například i při zvedání hrnku či jiné drobné manuální činnosti.

Dlouhodobým přetěžováním svalů dochází k bolestem v úponové oblasti. Tyto bolesti se mohou objevovat jak při zátěži, tak při přechodu z klidové polohy do pohybu. Nejčastější diagnózy v oblasti kolene jsou syndrom skokanského a syndrom běžeckého kolene.

Golfový loket

13.06.2022

Golfový nebo oštěpařský loket
Jedná se o postižení začátku flexorů (ohýbačů) zápěstí a prstů🖐✊.Bolestivá je pro pacienta flexe (ohnutí) v zápěstí proti odporu. Při vyšetření je často omezené pružení v loketní štěrbině do extenze (propnutí) a supinace (dlaň směrem ke stropu).U golfového lokte se bolesti objevují na vnitřní straně lokte.
Stejně jako...

S příchodem chladnějších dní čím dál více klientů vyhledává různé možnosti ošetření tělesných partií, které často způsobují zdravotní problémy pohybového aparátu. Mezi ty nejoblíbenější a současně nejúčinější patří rašelinový zábal.