Blog
 

Hallux valgus je statická deformita palce u nohy, která se projevuje posunem palce mimo osu a zároveň i jeho rotací. Palec neboli hallux je velmi důležitou součástí nohy, jeho funkce je nejen opora při stoji, ale zároveň se podílí na správném postavení klenby nohy, je hlavním odrazovým prstem a hraje významnou roli v dynamice i statice člověka.

Vzhledem k tomu, že se mi rozšiřují řady cvičících s cukrovkou a tím i dotazy jak optimálně zatěžovat organismus s tímto limitem, pokusil jsem se toto téma obšírněji popsat a snad vás i trochu nasměrovat...

Trápí Vás bolest při dotyku na zevní stranu loketního kloubu. Jsou pociťovány nepříjemné pocity při úchopu a nošení břemen (taška, dítě...), v pokročilé fázi například i při zvedání hrnku či jiné drobné manuální činnosti.

Dlouhodobým přetěžováním svalů dochází k bolestem v úponové oblasti. Tyto bolesti se mohou objevovat jak při zátěži, tak při přechodu z klidové polohy do pohybu. Nejčastější diagnózy v oblasti kolene jsou syndrom skokanského a syndrom běžeckého kolene.

Golfový loket

13.06.2022

Golfový nebo oštěpařský loket
Jedná se o postižení začátku flexorů (ohýbačů) zápěstí a prstů🖐✊.Bolestivá je pro pacienta flexe (ohnutí) v zápěstí proti odporu. Při vyšetření je často omezené pružení v loketní štěrbině do extenze (propnutí) a supinace (dlaň směrem ke stropu).U golfového lokte se bolesti objevují na vnitřní straně lokte.
Stejně jako...

S příchodem chladnějších dní čím dál více klientů vyhledává různé možnosti ošetření tělesných partií, které často způsobují zdravotní problémy pohybového aparátu. Mezi ty nejoblíbenější a současně nejúčinější patří rašelinový zábal.

Pomalu se nám rozbíhá podzimní sychravé počasí a a mnoho z nás uvítá jakoukoliv možnost dobití energie nebo naopak relax od každodenního shonu.

Velmi častá situace po porodu. Bříško se po šestinedělí nestahuje, tak jak by mělo. Také vás trošku znepokojuje, že při lehu na zádech se dělá velká propadlina ve středu těla. Pátráte na internetu a narazíte na slovo "diastáza - rozestup přímých břišních svalů". Po zhlédnutí instruktážního videa, jak diastázu určit a vyšetřit, je jasno - do břicha...