Masáže

Sportovní masáž je založena na pevných a silných masážních tazích, které pronikají hluboko do pohybového aparátu, a tím pomáhají ulevit od bolestí svalů a šlach způsobených sportovní aktivitou nebo jednostranným namáháním. Tento druh masáže pomáhá k urychlení regenerace po předchozím tréninku nebo náročnější aktivitě a vede ke zkrácení doby odpočinku po absolvovaných činnostech. Jedná se o příjemnou proceduru, ktará má mnoho pozitivních účinků na tělo, mysl i celkovou kondici člověka. Je možno kombinovat s baňkovou masáží i baňkováním.

Těhotenská masáž je možná až po dokončení 1.trimestru. Jedná se o jemnou, méně intenzivní masáž, kdy není vyvíjen velký tlak a nedochází k podráždění lymfatického systému. Nejčastěji se masírují dolní končetiny, záda a oblast šíje. Masáž snižuje únavu a znatelně zvyšuje energii, upravuje spánkový režim, zmírňuje bolesti hlavy, snižuje zadržování vody, redukuje tvorbu křečových žil, zmírňuje bolesti nohou a pozitivně působí proti křečím. Masáž se provádí v pozici na boku a v sedě v případě masáže šíje. Nejčastěji se používá BIO mandlový olej, bez parfemace a parabenů, který plně nahrazuje běžné kosmetické prostředky a pozitivně působí proti vzniku strií.

Relaxační masáž je jemnější a pomalejší, než klasická regenerační nebo sportovní masáž. Nejčastěji se zaměřuji především na oblast šíje, zad a chodidel. Při masáži dochází k uvolnění svalů a spouští se kaskáda biochemických procesů, jejichž výsledkem je snížení citlivosti na vnímání bolesti, zlepšení nálady a celková duševní regenerace. V průběhu masáže je postupně snižována hladina stresových hormonů - noradrenalinu a kortizolu a naopak se zvyšuje produkce prolaktinu. Díky těmto hormonálním změnám dochází k velmi účinné duševní regeneraci a podstatné redukci stresu.

Reflexní masáž chodidla je starověká léčebná metoda, která spočívá ve stimulaci reflexních bodů jednotlivých orgánů na ploskách nohou spojenou s masáží prstů a lýtek. Masáž je velmi příjemná a relaxační. Na chodidlech existuje množství bodů a zón, které jsou meridiány (energetickými drahami) propojeny se všemi tělesnými orgány. Stimulací těchto bodů lze pozitivně ovlivnit funkci souvisejících orgánů, povzbudit jejich přirozenou regeneraci, zmírnit jejich bolest, nebo je dokonce zcela vyléčit. Masáž má velmi uvolňující účinky a působí příznivě na psychiku. Je možno kombinovat s masáží dolních končetin nebo zad.

Breussova masáž  aplikuje se nejčastěji v rámci Dornovy metody, jde o jemnou, citlivou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Breussova masáž prováděná třezalkovým olejem je jedinečnou metodou zvětšující prostor mezi obratli, meziobratlové ploténky regenerují a opět začnou plnit svou funkci. Breussova masáž je úspěšnou léčebnou i preventivní terapií při bolestech zad. Meziobratlová ploténka je pružná tkáň, slouží k tlumení nárazů na obratle a k jejich rotaci. Dlouhodobým nesprávným držením těla dochází k vyklenutí ploténky ke straně a bolesti zad.  Třezalkový olej doslova nabobtná meziobratlové ploténky, tím oddálí obratle a uvolní nervy vedoucí z míchy do celého těla. Zvláčňuje a hojí pokožku, příznivě působí na psychiku. Třezalka je fotosenzitivní, vyvarujte se po masáži do večera kontaktu se slunečním světlem. 


Kontraindikace: onkologické onemocnění, horečnaté onemocnění, hnisavé onemocnění kůže, arterioskleróza, osteoporóza, krvácivé stavy, hemofilie, infekční onemocnění, vyhřezlé meziobratlové ploténky.

U těhotenských masáží se jedná dále především o vysoký krevní tlak, velká ztráta vody nebo krve, diabetes, chřipka a silné nachlazení, všechny druhy vnitřních a vnějších infekcí, zvracení, nevolnost, bolest břicha, bodavá bolest v zádech, zvláště vystřeluje-li do paží a nohou a průjem.

Částečné omezení: lokální onemocnění kůže, zánět žlučníku, zánět slepého střeva, žlučníkové kameny, průjmová onemocnění, krvácivé stavy, zvětšená játra, slezina, kýla, zánětlivé otoky kloubů, čerstvé jizvy, křečové žíly, záněty žil.