Kineziotaping + cross taping

Kineziotaping - (tejpování) nebo také lepení různobarevnými páskami.

Páska je vyrobena ze 100% bavlny a má stejně elastické vlastnosti jako lidská kůže. V pohybu tedy nebrání jako jiné rigidní pásky, které mají za cíl spíše zpevnit kloub nebo znehybnit (forma ortézy). Lepidlo je hypoalergenní.

Před aplikací je výhodou si danou oblast oholit, aby nedocházelo k tahání chloupků a dráždění, zvlášť pokud chceme oblast tlumit a relaxovat. Tejp je také vynikající v tom, že je propustný a kůže tak může dýchat. Je voděodolný. Vydrží až 7 dnů podle potivosti kůže. Ženám vydrží zpravidla z tohoto důvodu déle. Pokud se okraje začnou odlepovat nesundávejte pásku, snažte se ji tam ponechat, co nejdéle to půjde. Někdy stačí jedno tejpování, ale průměrně se tejpuje 3-4x.

Cross taping - jedná se o tejp ve tvaru mřížky, která umožňuje stimulaci tzv. spoušťových, akupunkturních a reflexních bodů. Podle myšlenky čínského učení akupunktury proudí naše energie pod kůží v soustavě drah, které se nazývají meridiány. 

Cross tape může být použit buď samostatně, nebo v kombinaci s kineziotapem, či jinými terapeutickými technikami. Má širokou škálu uplatnění u různých poruch a bolestí. Nejčastěji se používá u bolestí pohybového aparátu (záda, krční páteř aj.) svalový spasmus, spoušťové body, pooperační nebo poúrazové bolesti, aktivní jizvy, ale i při obtížích jako jsou bolesti hlavy a migrény, závratě, hučení v uších, zánět vedlejších nosních dutin nebo bolestivá menstruace. Onemocnění, např. i jizvy mohou vést nejen k poruchám "toku energie" ale i k jeho přerušení. Křížové tejpy se lepí na oblasti bolestivých bodů, velmi často na dráhy meridiánů.


NOVINKA - Kineziotaping pro těhotné

V těhotenství kinesiotaping představuje bezpečnou a účinnou formu léčby. Tejpovací páska je navržena tak, aby poskytovala podporu pro rostoucí bříško a zmírnila nepříjemné pocity v dolní části zad a břišní oblasti. Je tak bezpečnou přírodní alternativou pro nastávající maminky, které se potýkají s potížemi, jako jsou bolesti zad (v bederní a křížové oblasti), ischias, ale i karpální tunel, oteklé nohy a jiné bolesti.

Těhotné ženy mají rovněž potíže s udržením rovnováhy a celkovou koordinací pohybů. Vlivem rostoucího bříška, uvolnění svalů a vazů se mění těžiště a tím celkové držení těla těhotné. Strategickým umístěním proužků barevné pásky na záda nebo břicho se zmírní některé běžné bolesti, které jsou s rostoucím bříškem spojeny, stabilizuje se páteř, zkoordinuje držení těla - pásky pomohou rovnoměrně rozložit váhu bříška, což značně sníží i únavu.

Pásku lze používat i během spánku, kdy poskytne potřebnou podporu, přičemž stále umožňuje plný rozsah pohybu (na rozdíl od těhotenského pásu, který může být omezující a nepohodlný). S tejpem se lze běžně sprchovat.

Při správném použití začne tejpovací páska plnit svou funkci okamžitě a poskytovat vám úlevu 24 hodin denně po dobu 4-6 dnů.