Dornova metoda

Dornova metoda je šetrná metoda, která vyrovnává statiku těla, kloubních spojení a páteře, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu, jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu).

Tato disbalance se často projevuje vychýlením pozice bederní páteře, která může způsobit pokřivení hrudní páteře, vznikají skoliózy, špatné cévní prokrvení, to vše může být zdrojem bolesti kolen, kyčlí, bederní páteře, krční pátěře i bolesti hlavy a správné posazení kloubů a obratlů páteře ulevuje od bolestí a udržuje klouby a páteř ve správné pozici.

Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže jako například výrony způsobené nehodami nebo při sportu, zkrácení svalů nebo i citové problémy člověka.

První návštěva obsahuje vstupní konzultaci, jedno kompletní ošetření, včetně závěrečné Breussovy masáže + bonus: naučení a doporučení fixačních cvičení.

Další ošetření navazuje na absolvovanou proceduru a dále se provádí neinvazivní recentrace kloubních spojení a páteře. Kontrola a případné srovnání délky dolních končetin, kontrola a recentrace SI spojení, zpětné vycentrování obratlů, popř. recentrace kloubů horních končetin. 


Kontraindikace: osteoporóze, revmatoidní artritidě, artróze 4. stupně, syndromu Caudi, spondylolistéze, spondylolýze, onkologickém onemocnění, rozštěpu páteře, nedovyvinutém obratli, úplném výhřezu meziobratlového disku,

Částěčné omezení: umělý kloub, artróza, Bechtěrevova choroba, roztroušená skleróza, dětská obrna, borelióza, operace páteře výhřezy meziobratlových disků, úrazy a pády, myorelaxační léky, zánět