Lávovky opět v nabídce

16.09.2022

Po teplejších měsících opět nastává to pravé období, kdy je příjemné si udělat relax a pohodu prostřednictvím teplejších procedur a technik. 

Mimo celoročně oblíbené rašelinové zábaly je tu především masáž lávovými kameny.

Je to jeden z nejpříjemnějších způsobů masáže, úžasná relaxace a cesta k uvolnění svalstva celého organizmu. Jde o specifický typ masáže horkými lávovými kameny tzv. HOT STONES. Tato unikátní masáž nadchne i ty nejnáročnější z vás. Je to jeden z nejžádanějších typů masáží u nás i v zahraničí.

Proč horkými kameny ?

Lávové kameny mají mimořádně silné energetické vibrace, které spolu s teplem dokáží odstranit bloky důležitých bodů na meridiánech (energetických drahách) a rozproudí energii v těle. Mají schopnost absorbovat, udržovat a postupně uvolňovat teplo. Přenášejí a předávají tepelnou energii, která pozitivně působí nejen na pokožku, podkoží a svalová vlákna, ale způsobuje i výrazné prokrvení cév, zlepšuje cirkulaci a okysličení krve, zrychluje metabolismus tkání a detoxikaci těla. Pozitivně ovlivňuje i lymfatický systém, relaxaci svalstva spojenou s ústupem bolesti. Masáž se využívá na zlepšení tonizaci svalstva i na působení proti celulitidě. Tato masáž působí antistresově, využívá se i v oblasti psychiky, protože odebírá negativní energii.

Způsob masáže

Masáž lávovými kameny je vhodné provádět až v podvečerních hodinách, kdy už nás nečekají většinou žádné velké povinnosti a můžeme tudíž po takovéto proceduře v klidu odpočívat. Přikládáním horkých kamenů na centra energetických drah (na páteři) a masáží 100% přírodním olejíčkem s příjemným aroma, dojde postupně ke zklidnění organizmu, uvolnění svalového napětí a prohřátí celého těla. Lávové kameny obsahují podle místa původu určitý obsah kovů a tím je také dána schopnost tělo nejen prohřát, ale také předat energii, kterou tolik potřebujeme ke zvládání každodenních povinností.

Jak masáž probíhá ?

Nejdříve za svitu lampy pustíme relaxační hudbu a necháme celý organismus zklidnit. Poté příjemně nahřátými lávovými kameny pomocí aromatických olejů promasírujeme tělo. Po masáži se na závěr kameny rozloží na energetické dráhy těla tzv. čakry a nechají se působit. Pro masáž používáme velmi kvalitní kameny z lávy různých velikostí. Jsou dokonalé vyhlazené a oblé. K masáži také používáme ty nejkvalitnější aromatické oleje.

Účinky masáže a aplikace lávových kamenů

  • relaxace a harmonizace celého těla
  • uvolnění a zprůchodnění zablokovaných energetických drah
  • posílení činnosti jednotlivých orgánů
  • povzbuzení krevního a lymfatického oběhu
  • detoxikace organizmu (odplavení nežádoucích škodlivých látek z těla ven)
  • posílení imunitního systému
  • regulace trávení
  • urychlení metabolizmu
  • pomoc při únavě, stresu a nespavosti